تبلیغات
صبح لرستان - انتصابهای هفته گذشته در لرستان/ شجاع دریکوند، سیروس ابراهیمی، هرمز نصیری، غلامرضا عبداللهی، قدرت اله ترابی نژاد،محمدرضا ملکی راد و محمود آشناگر از استاندار حکم گرفتند
 
صبح لرستان
سهراب فرشاد
درباره وبلاگ


کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل پایه یک دادگستری و روزنامه نگار

مدیر وبلاگ : سهراب فرشاد
نویسندگان

.


.برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب


.

طی روزهای اخیر موج تغییرات و انتصابات جدید در بدنه مدیریتی و مشاوره ای استانداری تداوم یافت و نیروهای جدید در مسندهای تازه مشغول بکار شدند. بعضی از سمتهای در نظر گرفته شده و احکام ابلاغی برای اولین بار در استان ایجاد گردیده اند. تمامی این احکام و انتصابات از سوی مهندس بازوند استاندار لرستان ابلاغ و اجرایی شده است.

شجاع دریکوند مشاور استاندار در امور اقوام

شاید مهمترین حکم صادره از سوی استاندار حکم مشاوره ای است که استاندار برای رقیب خود در کسب کرسی استانداری صادر کرده است. بازوند در این حکم شجاع دریکوند فرماندار اسبق خرم آباد را به جایگاه مشاوره امور اقوام استانداری برگزیده است. جایگاهی که به نظر نگارنده فراتر از مشاوره خواهد بود و با توجه به مأموریت غیر رسمی حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه و معتمد ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیتها می تواند در رده های استانی بعنوان هماهنگ کننده نیروهای همسو با دولت جهت فتح اکثریت مجلس دهم با شناسایی و معرفی نیروهای همسو در رقابت انتخاباتی پیش رو تلقی شود. وظیفه ای که پیش بینی می شود بر عهده شجاع دریکوند و حبیب اله خجسته پور مشاور عالی استانداری در لرستان باشد. لازم به توضیح است دریکوند که از مدیران فعال دوره اصلاحات است سمتهای دیگری را در آن دوران و پیش از آن تجربه تموده است از جمله فرمانداری اندیمشک، فرمانداری پاوه و اورامانات، مدیرکل برنامه ریزی استانداری لرستان، مشاور استانداری خوزستان و مدیریت رده های مختلف آموزش و پرورش. وی در ابتدای دولت نهم به ریاست احمدی نژاد هم مدتی مشاور دکتر محسنی ثانی استاندار وقت لرستان بود که با روی کار آمدن صابری همچون بسیاری دیگر از فعالان اصلاح طلب کنار گذاشته شد.

سیروس ابراهیمی مشاور استاندار در امور میراث فرهنگی و گردشگری

دیگر قرعه حکم مشاوره ای که بازوند صادر کرد به نام سیروس ابراهیمی رقم خورد. وی که در اواخر دولت سیدمحمد خاتمی و ریاست مرعشی بر سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون رئیس جمهور به مدیرکلی میراث فرهنگی استان لرستان برگزیده شده بود در اوایل دولت نهم هم در سمت خود ابقاء شد. پس از مدتی به فرمانداری کوهدشت شهرستان زادگاه خود انتخاب شد، مأموریتی که تا انتخابات مجلس نهم استمرار یافت و تنها چند روز قبل از برگزاری انتخابات وی به همراه فرماندار برخی دیگر از فرمانداران استان بدلیل شائبه حمایت از کاندیدای خاص که معمولأ منظور همان نمایندگان وقت حوزه های انتخابیه استان در مجلس وقت بود اسفند 90 از سوی دهمرده استاندار پیشین لرستان برکنار شد. پس از آن به محل مأموریت خود در میراث فرهنگی برگشت و مدتی بعد مدیرکل امور استانها و حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی شد. اسداله بیرانوند دیگر مدیرکل سازمان میراث فرهنگی در امور موزه ها و اشیاء منقول در آن ایام بود. با روی کار آمدن دولت جدید و سپردن سکان ریاست میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور به محمدعلی نجفی وی نیز همچون تعداد دیگری از معتمدان رئیس پیشین برکنار شده و جای خود را به مدیران همسو تر با سیاستهای ریاست جدید سازمان دادند.

هرمز نصیری شهردار پیشین مدیرکل شد

یکی دیگر از احکام بازوند هرمز نصیری را مخاطب قرار داد. شهردار پیشین خرم آباد که انتخاب مجدد یا کنار گذاشتن وی در شهرداری مرکز استان بدلیل فعالیت مثبتی که در دوران خدمت خویش  در این سمت داشت چالش برانگیز شده بود و شورای شهر را تا آستانه انحلال پیش برد و در نهایت با تعیین سرپرست و مخالفت برخی اعضاء شورا کرسی شهرداری را واگذار نمود. نصیری که گزینه اول شهرداری کوهدشت بود با انتخاب مهندس مراد کرمی به سرعت از سوی اعضاء شورای شهر ازنا به مدیریت شهرداری ازنا برگزیده شد، اما با عذرخواهی از اعضاء و مردم شهر ازنا از پذیرش شهرداری ازنا امتناع نمود. اکنون و پس از حدود دوماه از ترک شهرداری مرکز استان با حکم بازوند به مدیرکلی امور شهری و شوراهای استانداری لرستان انتخاب شد. امری که نه تنها نشان لیاقت و کاردانی وی دارد ناشی از اعتماد استاندار به ایشان است. اکنون به نوعی نصیری خود عالیترین جایگاه را در مقام ناظر عملکرد شوراها و شهرداریهای استان از جمله خرم آباد بدست گرفته است. نحوه تعامل نصیری و مهرابی در جایگاه های مدیرکلی امور شهری استانداری و شهرداری خرم آباد می تواند جالب توجه باشد. لازم به توضیح است هرمز نصیری در گذشته نیز سابقه سرپرستی همین اداره کل را در اختیار داشته، شهرداری کوهدشت، مدیریت شهرداری مناطق خرم آباد، معاونت امور مالی و اداری شهرداری مرکز استان و مدیریت عاملی سازمان همیاری شهرداریهای استان از جمله سوابق مدیریتی این مدیر کاردان است.

غلامرضا عبدالهی در جایگاه مدیرکل امور روستایی و مناطق محروم استانداری

 عبداللهی که تا پیش از این معاونت فرمانداری شهرستان دلفان را در اختیار داشت با حکم استاندار لرستان به عنوان مدیرکل امور روستایی و مناطق محروم استانداری لرستان منصوب گردید.مراسم معارفه وی با حضور کیانپور معاون امور عمرانی استانداری لرستان انجام گرفت.پیش از غلامرضاعبدالهی، مهندس علی فرهمند این مسئولیت را به عهده داشت.

حراست فرمانداری و معاونت فرماندار ی دلفان از سوابق وی است. نامبرده برادر سردار عبدالهی فرمانده لرستانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که طرح های عمرانی زیرساختی و بزرگی را در لرستان بعنوان مجری در حال احداث بعهده دارد.

سیدعلی موسوی مدیرکل جدید دفتر فنی استانداری

در حکم دیگری مهندس بازوند استاندار لرستان سیدعلی موسوی را به مدیرکلی دفتر فنی استانداری منصوب نمود. موسوی پیش از این در همین اداره کل ستادی کارشناس دفتر فنی بوده است. موسوی از نیروهای همسو با سیاستهای دولت جدید است.

قدرت اله ترابی نژاد معاون برنامه ریزی فرمانداری خرم آباد

یکی دیگر از چهره های با سابقه استان که از استاندار حکم مسئولیت گرفت، قدرت اله ترابی نژاد از نیروهای مطرح اصلاح طلب منطقه بود. ترابی نژاد که از مدیران پیشین رده میانی جهاد کشاورزی استان بوده در طول هشت سال تصدی روسای سازمان در دولت احمدی نژاد با بی مهری مقامات ارشد جهاد کشاورزی از عرصه مدیریت کنار گذاشته شد. وی از کاندیداهای مطرح و دارای سبد رأی قابل توجه در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه خرم آباد بوده است و البته تا کنون نتوانسته یکی از کرسی های شهرستان را در مجلس از آن خود کند. ترابی نژاد که از نزدیکان به حزب اصلاح طلب "اعتماد ملی" بود، در جریان تبلیغات و روند برگزاری انتخابات مجلس نهم در بعضی همایش های عمومی اصولگرایان استان شرکت نمود. اینک از سوی استاندار به سمت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری انتخاب شده است. انتخابی که قطعأ نه از سوی فرماندار منصوب دولت پیشین بلکه با دستور استاندار دولت تدبیر و امید صورت گرفته است. چرا که ترابی نژاد در اوایل تشکیل شورای سوم شهر خرم آباد به شهرداری مرکز استان انتخاب شد ولی با مخالفت وزارت کشور و عدم حمایت برخی مسئولین استانی و محلی و به رغم سابقه عضویت چهار ساله در اولین دوره شورای شهر خرم آباد شهردار منتخب نتوانست از سد تائید صلاحیت وزارت کشور عبور نماید و بر کرسی مدیریت شهری مرکز استان تکیه زند.

آشناگر هم معاون فرماندار شد

محمود آشنا گر از نیروهای سیاسی میانه رو استان از جمله افرادی بود که در روزهای گذشته حکم مسئولیتش از سوی استاندار تنفیذ گردید. وی که سابقه سالها تجربه اندوزی در نهاد استانداری را یدک  می کشد همچون ترابی نژاد از سوی بازوند استاندار به معاونت فرمانداری  برگزیده شد. آشناگر اکنون تصدی معاونت سیاسی_ امنیتی فرمانداری خرم آباد را برعهده گرفته است.

معاون اسبق استاندار مشاور شد

در روزهای نخست دیماه نیز محمدرضا ملکی راد معاون اسبق برنامه ریزی استانداری در دوره صابری و اوایل استانداری دهمرده با حکم بازوند استاندار جدید به سمت مشاور امور اجرایی استاندار برگزیده شد. وی از جمله مدیران کوهدشتی می باشد که کاندیداتوری نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در خرم آباد تجربه نموده و به رغم جلب رای قابل توجه همچون ترابی نژاد نتوانست به مجلس نهم راه یابد. از جمله سوابق ملکی راد می توان به مدیرکلی امور اقتصادی استانداری، فرمانداری شهرستانهای کوهدشت و  ازنا اشاره کرد. وی را می توان در دسته مدیران اصولگرای میانه رو گنجاند. حضور این مدیر با تجربه در حلقه مشاوران بازوند می تواند تأثیر مثبت داشته باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تماس با ما