تبلیغات
صبح لرستان - وزارت علوم در اختیار اصلاح طلبان/ بازگشت توفیقی و میلی منفرد
 
صبح لرستان
سهراب فرشاد
درباره وبلاگ


کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل پایه یک دادگستری و روزنامه نگار

مدیر وبلاگ : سهراب فرشاد
نویسندگان

.


.برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب


.

 
روز شنبه 12 آبانماه جاری وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری طی احکام جداگانه ای مسئولان شش جایگاه مدیریتی این وزارتخانه را برگزید. در احکام فرجی دانا سرپرست پیشین وزارت علوم و میلی منفرد گزینه اولیه وزارتخانه در دولت یازدهم که موفق به اخذ آراء لازم در مجلس نشد را در سمتهای جدید منصوب نمود.جعفر توفیقی در سمت مشاور عالی وزارت علوم، منصوب شد. توفیقی 70روز سرپرست وزارتخانه علوم بود وی همچنین در دولت دوم سید محمد خاتمی بیش از دو سال وزیر علوم بود. توفیقی استاد تمام شیمی و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس است.بر اساس حکم وزیر علوم، جعفر میلی منفرد عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به عنوان نخستین گزینه پیشنهادی وزیر علوم دولت یازدهم که در مجلس رای نیاورد به جای حسین نادری منش به سمت معاون آموزشی وزارت علوم منصوب شد.میلی منفرد نیز پس از استعفای دکتر مصطفی معین در دولت هشتم مدتی سرپرست وزارت علوم بود و با وزیر شدن توفیقی به قائم مقامی وی و معاونت طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزیده شد.از دیگر مناصب دولتی وی می‌توان به ریاست سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت اشاره نمود. میلی‌منفرد همچنین در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز سمت‌هایی همچون معاون پژوهشی و رئیس دانشکده مهندسی برق را برعهده داشته است.

وی نیز استاد تمام مهندسی برق و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
دکتر رضا فرجی دانا وزیر جدید علوم که در آخرین روزهای مهلت معرفی گزینه وزارتخانه در اقدامی غیر منتظره از سوی ریاست جمهوری به جای توفیقی به مجلس معرفی شد و هفته گذشته توانست با جلب آراء نمایندگان مجلس نهم وزیر این وزارتخانه شود همچون میلی منفرد و توفیقی از نیروهای اصلاح طلب و مدیران دوره ریاست جمهوری خاتمی است که در وزارت علوم دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد از پست های مدیریتی کنار گذاشته شد. وی استاد تمام دانشکده برق و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است.
رضا فرجی دانا بین سال‌های 1381 تا 1384 ریاست دانشگاه تهران را عهده دار بود. پس از استعفای دکتر معین درشهریور ۱۳۸۲ از جانب سید محمد خاتمی، برای تصدی سمت وزارت علوم تحقیقات و فن آوری به مجلس ششم معرفی شد، اما با کسب ۸۶ رای موافق از ۲۲۰ رای ماخوذه، نتوانست رأی اعتماد لازم را مجلس اصلاح طلب ششم را کسب نماید.اما وی در مجلس نهم توانست با کسب ۱۵۹ رأی موافق ، ۷۰ رأی مخالف و ۳۲ رأی ممتنع ، رأی اعتماد نمایندگان برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران را بدست آورد.
نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تماس با ما