تبلیغات
صبح لرستان - جلسه ناتمام شورای شهر خرم آباد/ حسین پور شهردار شد و نشد
 
صبح لرستان
سهراب فرشاد
درباره وبلاگ


کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل پایه یک دادگستری و روزنامه نگار

مدیر وبلاگ : سهراب فرشاد
نویسندگان

.


.برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب


.

پیرو جلسات چهارمین دوره شورای تازه تشکیل شده شهر خرم آباد جلسه شنبه شب اعضاء شورا بی نتیجه به پایان رسید. به نظر میرسد اکثریت هفت نفره شورای شهر خرم آباد به رغم برخی اظهار نظرهای خود در جمع رسانه ها و مطبوعات درعمل در پی حذف نصیری از مدیریت شهر خرم آباد هستند.این افراد شامل محمد مهرابی، محسن اقبالی، محمد حسین پور، حسن آذری، رضا حاصلی، رضا بیرانوند و فرشته طهماسبی هستند که عزم خود را جزم نموده اند تا شهردار محبوب خرم آباد را بی اعتناء به همه درخواستهای مردمی، گروهها، تشکلها و بسیاری از کارشناسان و دلسوزان شهر عزل نمایند و گزینه مطلوب و نزدیک به خود را ایگزین وی نمایند. نصیری در دوره اول مدیریت خود نشان داده می تواند جلوی بسیاری از خواسته های نامتعارف افراد به ظاهر صاحب نفوذ بایستد. حال نمیگوئیم خدای ناکرده نمایندگان محترم شورای چهارم به منافع عمومی توجه نمی نمایند. اما آنها لازم است بدانند افرادی که بارها از آنها بعنوان منجی شهر نام میبردند و فریاد بر می آوردند مدیرانی متفاوت از گذشته و قدر مردان عرصه عمران کشور نامزد تصدی شهرداری خرم آباد هستند حال این افراد کجایند. رزومه افرادا راه یافته به جمع چهار رقیب نصیری را منتشر کنید تا مردم این شهر مظلوم بدانند چه کسی قرار است سکان اداره شهرشان را در دست بگیرد. بد نیست اشاره ای به نام آنها بنمائیم: حکمت امیری با دوره مدیریت کوتاه مدت شهرداری در نهاوند، محمد عسگری معاون پیشین وحید رشیدی شهردار اسبق خرم آباد، زرین جویی معاونت پیشین نصیری در شهرداری خرم آباد و سعید شاهرخی از کارشناسان عمران شهرداری و استانداری که با درایت از کاندیداتوری به سبک کنونی انصراف داد و شنیده شده فردی بنام فخری از مدیران پیشین شهرداری کرمانشاه جایگزین او شده است. نکته جالب تر آنکه اعضا شورای شهر به رویه ای که خود پی گرفته اند هم پایبند نیستند و در اقدامی عجیب یکی از اعضا و همکاران خود را که جزو لیست نهایی و ثبت نامی کاندیداها نبوده را بعنوان گزینه شهرداری معرفی و در همان جلسه بی اعتناء به دیگر گزینه ها با اجماع همه حاضرین به سمت شهرداری انتخاب می نمایند. وقتی قرار میشود سرپرستی تا تعیین تکلیف نهایی محمد حسین پور و حصول پاسخ استعلامات ضروری در این مورد سرپرستی برای شهرداری برگزیده شود طیف مقابل اکثریت شورا مدیر کنونی اتوبوسرانی را بعنوان سرپرست به سایر اعضاء معرفی نموده که با واکنش شدید مهرابی و سایر همراهان وی مواجه شده و اصرار متقاضیان و عدم پذیرش سایر اعضاء در نهایت منجر به عدم امضاء صورتجلسه انتخاب شهردار گردیده و جلسه از رسمیت خارج شده در پاسی از شب بار دیگر بی نتیجه به پایان می رسد. در نهایت نه حسین پور شهردار می شود و نه سالار پور سرپرست شهرداری.

روند فرسایشی انتخاب شهردار خرم آباد در حالی وارد فاز جدیدی از حوادث شده که بیشتر شهرهای مهم کشور در یک ماه گذشته شهرداران خود را شناخته اند. شهرداران تهران و سایر کلانشهرها همچون مشهد، تبریز، اصفهان، قم، اهواز،شیراز، همدان و... برگزیده شده اند شهرداران مراکز تمام شهرستانهای استان انتخاب شدند و مرکز استان هنوز در پی انتخاب گزینه مناسب شهرداری اند. با وجود مدیری توانمند همچون هرمز نصیری در رأس مدیریت شهر خرم آباد باید گفت آب در کوزه و تشنه لب گرد جهان میگردیم.

جلسه شنبه شب(13مهر) یک حاشیه قابل تأمل دیگر نیز داشت و آن هم انتخاب فردی خارج از محدوده افراد معرفی شده و مطرح بعنوان گزینه شهرداری خرم آباد بود. در این جلسه وقتی طیف شش نفره که گفته می شود از حامیان هرمز نصیری هستند در جلب آراء سایر اعضاء ناکام ماندند پیشنهاد شهردار شدن محمد حسین پور از همکاران خود و اعضاء شورا را جهت مدیریت شهر برگزیدند. جالب آنکه وی توانست تمام سیزده رأی ممکن را اخذ نماید. محمد حسین پور برادر زاده بیژن حسین پور عضو دوره پیشین شوراست که غالب دوران مدیریت وی در رده های مختلف شهرداری از همان دوره صورت گرفته. وی در یک سال اخیر شهردار کوهدشت بوده، شهری که مردمانش هنوز از نصیری بعنوان بهترین شهردار سایان اخیر خود یاد می کنند. لازم بذکر است هرمز نصیری پیش از حسین ور شهردار کوهدشت بوده است.

پس از انتخاب شهردار در همان جلسه بحث انتخاب سرپرست شهرداری تا اخذ نتیجه استعلامات شهردار منتخب مطرح گردید. طیف اقلیت شورا در این بخش از جلسه سالاپور که از اقوام جافر وفایی عضو شوراست را جهت سرپرستی شهرداری معرفی نمودند که با واکنش شدید مهرابی و دیگر اعضاء همراه وی مواجه شد. اکثریت مایل بود محمد عسگری به سرپرستی شهرداری انتخاب شود. این خواسته هم واکنش طیف اقلیت را در پی داشت که بموجب آن بی آنکه صورتجلسه انتخاب شهردار هم امضاء شود این جلسه چند ساعته با خروج اقلیت شورا از رسمیت خارج شد و بی نتیجه پایان یافت. نصیری هم کماکان بعنوان شهردار به خدمت خود ادامه داد. اعضا شش نفره اقلیت شوراء عبارتند از سیف الدین آشتیانی، فرشاد سیفی، عبداله عزیز پور، علی جهان آراء، رستم کوشکی و جافر وفایی.

دو تن از افرادی که در طیف مخالفان شهردار گنجانده می شوند،حسن آذری و فرشته طهماسبی هستند. این دو که دور گذشته نیز با رأی مردم در پارلمان محلی حضور داشتند و به رغم آنکه در تجمعات و جلسات تبلیغاتی انتخابات دوره اخیر از افتخارات خود به حمایت همه جانبه از گزینش نصیری به شهرداری    خرم آباد یاد می نمودند، اکنون شمشیر را از رو بسته و تمام قد در مقابل شهردار محبوب و مورد اقبال عمومی ایستاده اند و به مخالفین جدی وی تبدیل     شده اند. اما ضروری است در خصوص این تغییر نظر ناگهانی خود توضیح بدهند و معلوم نمایند دلیل چرخش سریع نظرشان نسبت به نصیری چه بوده؟ چه چیزی باعث شده به صف مخالفین شهردار بپیوندند. رسانه بعنوان عصاره افکار عمومی به طور حتم اگر پاسخ مناسب نشنوند خود بدنبال کشف دلیل مخالفت این دو خواهند رفت و حقایق دلیل مخالفتشان  آشکار خواهد شد. امید آنکه دلیل منافع عمومی و مصلحت شهر بوده باشد نه هیچ چیز دیگری.

جلسه شنبه شب به پایان رسید روز بعد از آن خبر رسید شورای شهر قصد دارد بین کاندیداهای تصدی مدیریت شهرداری در مرحله نهایی مناظره برگزار نماید. هر کدام از این برنامه به سلامت عبور نمودند شهردار شوند. این هم شیوه دیگری از آزمایشات شورا در گزینش شهردار خرم آباد است. آنچه مسلم است روند انتخاب شهردار بسیار طولانی شده و اعضاء شورا باید با احترام به نظر عمومی بیش از این فرصتها را از دست ندهند و لقمه را دور سر خود نچرخانند و نصیری را در سمت خود ابقاء نمایند تا روند توسعه وعمران شهری با وقفه روبرو نشود.


نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تماس با ما